سوالات مهم تازه کارها

تا به حال شده، در زمینه هنر خود، همانند عکاسی سوالی داشته باشید و فکر کنید که آیا دیگران هم، چنین سوالی دارند یا نه؟

در این سری از پست ها قصد دارم به سوالات مشترکی که ممکن است عکاسان داشته باشند، بپردازم. شاید خیلی از سوالها، به ذهن من و شما هم خطور کرده باشد.

۱- آیا نیاز است که من دائم باطری دوربین م را شارژ کنم؟

بلی. هیچگاه نگذارید ذخیره باتری دوربین شما، به حداقل برسد تا شما به یاد شارژ کردن بیفتید. خیلی از دوربین های SLR برای ، راه اندازی و آمادگی اولیه نیاز به انرژی دارند.

در ضمن تا پایان شارژ کامل باتری صبر کنید. برای خیلی از باتری ها، دو ساعت طول می کشد تا به طور کامل شارژ شوند.

Beginner_photography_tips_CAN70.lead_.dps2_meter2-300x234

همیشه به آیکون باتری در صفحه دوربین تان توجه نمایید تا قبل از هشدارهای قرمز رنگی که شما را از تمام شدن باتری، مطلع می سازد به شارژ باتری خود برسید.
راستی، اگر شما با دوربین تان زیاد عکس می گیرید، به فکر خرید باتری یدک باشید، بد نیست.

۲- دوربین من، به چه کارت حافظه ای نیاز دارد؟

Beginner_photography_tips_CAN70.lead_.dps2_5D3_memory_cards

در هنگام خرید، یا پس از آن، با خواندن اطلاعات دوربین که در دفترچه راهنما نوشته شده، شما می توانید به نوع کارت حافظه ای که دوربین تان آن را پشتیبانی می کند، پی ببرید. همچنین شما از طریق این اطلاعات متوجه خواهید شد که ماکزیمم ظرفیت کارت حافظه تان چقدر است.

توصیه خوبی که در این زمینه وجود دارد این است که چندین کارت حافظه داشته باشید، تا قبل از منتقل کردن تصاویر به کامپیوتر، نخواهید عکس هایتان را پاک کنید. هیچگاه کارت حافظه دوربین خود را قبل از ذخیره سازی تصاویر در کامپیوتر، فرمت نکنید. شاید در این میان، عکسی داشته باشید که پس از پاکسازی و فرمت، به طور کل از بین برود و حسرت ش به دل تان بماند!

/ 0 نظر / 66 بازدید