هنر عکاسی

قاپیدن لحظه در میان هوا، بدون کلک، بدون اینکه فرصت دور شدن به آن بدهید. انگار یک نقاشی خلق می کنید، در هر همان دم که عکسی را می‌گیرید.

۵ جمله قصار از ۵ عکاس بزرگ

هر زمانی می توان از سخن بزرگان عکاسی برای بهبود و پیشرفت در این عرصه استفاده نمود. بنابراین تصمیم گرفتم ۵ جمله قصار از ۵ عکاس بزرگ را با شما به اشتراک بگذارم.

 

انسل آدامز

ما از طریق عکسی که با دوربین مان می گیریم، می توانیم به تمام کتاب هایی که خوانده اند، تمام موسیقی هایی که تا امروز شنیده اند و تمام عشق ها و علاقه هایی که بین شان وجود داشته است، دست یابیم. ( یعنی عکاسی هنر مردم شناسی و در میان مردم بودن است).
 
ادوارد وستون
ترکیب بندی خوب، فقط از طریق “دید قوی” حاصل می شود.
 
هنری کارتیه برسون
برای عکاس شدن، کافی است ۱۰۰۰۰ عکس بد بگیرید.
 
الیوت پورتر
شما با تمرین، دیدن را می آموزید. مانند تنیس بازی که با هر بازی، در مهارت ش بهتر می شود. بعد از آن می آموزید که به اطراف تان دقیق تر نگاه کنید. هرچه بیشتر عکس ببینید به بایدها و نبایدهای عکاسی پی خواهید برد. شما مجبور به انجام دیدن هستید.
 
Gallen Rowell
شما فقط یک طلوع و غروب آفتاب را در یک روز، شاهد هستید. هیچ روزی مثل امروز نیست. ممکن است دیگر چنین طلوع و غروبی را در این سیاره شبیه امروز، نیابید. یک عکاس خوب با علم ریاضی سر و کار دارد و احتمالات را هدر نمی دهد و فرصت را در می یابد.
  
نویسنده : رضا ; ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۳/۱٢/٢٧